پارس اپال از آغاز تا کنون

پارس اپال در یک نگاه

تاریخچه شرکت محصولات پارس اپال (مهفام جام) با هدف تولید ظروف اپال با کیفیت مطلوب و پاسخ به نیاز مصرف کنندگان فعالیت خود را در سال ۱۳۷۶ آغاز نمود و با همکاری گروهی از متخصصان این صنعت و بهره گیری از تکنولوژیهای پیشرفته و به روز دنیا در سال ۱۳۸۳ تحت لیسانس الکتروگلس انگلستان به بهره برداری رسید و محصولات خود را با برند پارس اپال به بازار عرضه کرد. موفقیت در تولید ظروف اپال برای اولین بار در ایران و خاورمیانه عصر جدیدی را در صنعت ظروف آشپزخانه و پذیرایی فراهم نمود
پیشرفت، نوآوری و به روز بودن از اولویتهای اصلی این شرکت بوده و به همین منظور، مشورت با کارشناسان و متخصصان داخلی و خارجی و بهره گیری از تکنولوژیهای پیشرفته و به روز دنیا همواره در برنامه کاری این گروه تولیدی قرار دارد. اکنون این شرکت با گام نهادن به دومین دهه فعالیت تولیدی خود با افتخار اعلام میدارد که محصولات این کارخانه از بدو تاسیس تا کنون از نظر کیفیت، زیبایی، ظرافت و تنوع در طرح قابل رقابت با نمونه های اروپایی آن میباشد؛ نتیجه آن حضور موفق در بازارهای داخلی و بین المللی و صادرات محصول به بیش از ۱۰ کشور اسیایی و اروپایی میباشد.
فروش محصولات پارس اپال در فروشگاه های زنجیره ای شهروند و در فضای مجازی از طریق فروشگاههای اینترنتی معتبر کشور از مدتها پیش آغاز شده و اکنون بر آنیم تا محصولات خود را در فضای مجازی، از طریق فروشگاه اینترنتی انحصاری پارس اپال نیز عرضه نماییم.
خط تولید شرکت مهفام جام در سال ۱۳۷۶ و با سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت۵۶۰۰۰ متر مربع افتتاح گردیده است . موضوع فعالیت شرکت تولید انواع ظروف خانگی اپال می باشد . اپال کالای جدیدی است و در حال حاضر این شرکت به عنوان اولین وبزرگترین تولید کننده رسمی این نوع ظروف در ایران فعالیت می کند . اپال هم خانواده شیشه می باشد و خواص مشترکی اجزای آنها را تشکیل می دهد . سیستم های تولید این شرکت آخرین تکنولوژی موجود روز اروپا بوده و توانایی تولید انواع ظروف رومیزی و مقاوم در برابر حرارت را دارا میباشد . محصولات تولیدی این شرکت قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی و توان عرضه در بازارهای صادراتی را دارا میباشد ماشین آلات ، تجهیزات و سیستم های تولیدی شرکت کاملا اتوماتیک بوده وتماما توسط سیستم های کامپیوتری کنترل و هدایت می گردد و از این حیث تاثیر بسزایی در مبحث کیفیت و اتوماسیون ایجاد شده است . مواد اولیه مصرفی از بالاترین استانداردهای کیفی برخوردار بوده و اکثرا از شرکت های معتبر خارجی تامین شده و توسط سیستم های توزین کامپیوتری با دقت ۱/۰ درصد وزن کشی و میکس شده و در کوره های ذوب تمام الکتریکی که قابلیت ذوب شیشه با بالاترین کیفیت و کمترین آلودگی را دارند آماده شکل پذیری می گردد . ماشین آلات تولید با دو فرایند سانتریفوژ و پرس ، محصولات را شکل داده و پس از عبور از تونل های آنیلینگ به منظور تنش زدایی شیشه ، ظروف آماده می گردند . در انتها درجه بندی مطابق معیارهای کیفی دقیق و سطح بالا انجام شده ، سپس دکوراسیون و در نهایت عملیات نشکن سازی به منظور افزایش مقاومت مکانیکی و حرارتی انجام گرفته و محصولات آماده بسته بندی می شوند .

منبع: پارس اپال